Z vašej krajiny nie je bohužiaľ možné zadať objednávku. United States

Materiál
Vysoko-uhlíková žíhaná oceľ
Oceľ pre čepele je chemickou zmesou zloženou zo železa a uhlíka, pričom zvýšený podiel uhlíka robí oceľ tvrdšou.
Ocele vyberáme pozorne a volíme len vysoko-uhlíkové žíhané ocele. Táto podmienka platí pre všetky produkty
Tepelné kalenie
Vo všeobecnosti je kalenie známe ako proces, pri ktorom sa oceľ zahrieva na teplotu kalenia (austenitovú teplotu) a prudko ochladí vo vodnom alebo olejovom kúpeli.
ARS aplikuje kaliaci systém, ktorý veľmi presne riadi teploty ohrevu a chladenia. Takto je možné vyrobiť extrémne tvrdé a pritom húževnaté ocele, ktoré sú vhodné pre čepele produktov ARS.
Pulzné kalenie
Tento spôsob kalenia spočíva v ohriatí a ochladení ocele počas tisícin sekundy s využitím energie vytvorenej vysokofrekvenčným elektrickým prúdom. Táto technológia umožňuje vytvoriť čepele s výnimočnou tvrdosťou s hodnotou 900HV do 1,000HV podľa Vickersovej škály, nad merateľnou hodnotou podľa Rockwellovej C škály, a pritom si uchováva svoju pružnosť. Tento postup zvyšuje životnosť čepele približne trojnásobne pri štandardnom používaní.

 

Tvrdé pochrómovanie
Väčšina povrchu produktov ARS je pokrytých vrstvou tvrdého chrómu s hrúbkou 5 až 10μm. Pochrómovanie zvyšuje tvrdosť, zabezpečí odolnosť voči hrdzi, skvelú trvácnosť a taktiež ostrosť rezných hrán. Hladký povrch zabraňuje hromadeniu živice na čepeliach, obzvlášť pri reze čerstvého dreva.
Fluorokarbónový náter
Ešte viac vyhladzuje povrch a tým zabezpečuje výbornú reznú výkonnosť.
Povlak chráni pred usádzaním živice a škvŕn.
Týka sa: 185-1.5, séria LP, K-950Z
Chemické poniklovanie
Povlak chráni pred živicou, škvrnami a hrdzou.
Týka sa: séria TL, séria UV/CT,CAM-18LN a 24LN, CB/CBR series, K-800, K-900Z.

 

Superrýchlo-rezná oceľ
Superrýchlo-rezná oceľ bola vyvinutá v posledných rokoch s radikálne odlišným spôsobom výroby ocele, ktoré je významne tvrdšia ako obyčajná.
ARS rýchlo prevzala tento materiál a vyrába s jej využitím nožnice na aramidové vlákna ARSuper 526-H.
Systém náhradných dielov
Pohodlný a ekonomický systém výmeny čepelí a čeľustí využívajú všetky pílky, predĺžené nožnice, séria CB/CBR, séria V, séria SE, K-1000, K-1000L, K-1100, séria-LP a 526.